In de vennootschapsbelasting is het mogelijk om geleden verliezen van voorgaande jaren te verrekenen met winsten in de toekomst. Dit is een aantrekkelijke regeling, aangezien je op die manier het belastbaar bedrag over jaren met hoge winsten kan verlagen. Dit zorgt ervoor dat je minder vennootschapsbelasting hoeft te betalen.
Verliezen zoals hierboven benoemd zijn vaak verrekenbaar, maar dit is niet altijd het geval. Ze zijn vaak namelijk niet verrekenbaar als er sprake is van een belangenwijziging. Wanneer de samenstelling van aandeelhouders in een B.V. verandert, kunnen verrekenbare verliezen onder bepaalde omstandigheden verloren gaan. Hoe dit precies zit, zetten we in deze blog uiteen voor je. Lees je weer met ons mee?
Belangenwijziging:
Er is sprake van een belangenwijziging als de aandelenverhouding binnen een bedrijf veranderd. Dat is bijvoorbeeld het geval als je jouw bedrijf geheel of voor een gedeelte verkoopt. Daarnaast ziet de Belastingdienst wijzigingen in de zeggenschap, winstgerechtigheid en winstverdeling ook als belangenwijziging. Zoals hierboven beschreven zijn verliezen uit het verleden verrekenbaar met winsten in de toekomst. De Belastingdienst vindt deze verliezen niet langer verrekenbaar als er sprake is van een belangenwijziging die groter is dan 30%. Echter, op de regel zijn een aantal uitzonderingen. Onder voorwaarden zijn deze verliezen namelijk wel verrekenbaar. Het bedrijf moet na de wijziging van de belangen minstens 30% van de werkzaamheden behouden. Hierbij moet rekening gehouden worden met het oudste verliesjaar waarvoor nog verliezen kunnen worden verrekend. De zogenoemde werkzaamhedentoets. Ook stelt de Belastingdienst de volgende twee voorwaarden:
Als het bedrijf verlies lijdt na een wijziging van het uiteindelijke belang met 30% of meer, is verliesverrekening met de winst vóór de wijziging niet mogelijk. Dit geld als aan beide van de volgende voorwaarden is voldaan:
Uitzonderingen:
Drie uitzondering toepassingen bij de verliesverrekening omtrent de belangenwijziging:
Conclusie:
Bezit je aandelen in een bedrijf met verrekenbare verliezen, en waarbij een belangenwijziging heeft plaatsgevonden van meer dan 30%? Dan is het verstandig om goed na te denken voordat werkzaamheden gestopt worden, het kan namelijk voordeliger! Bijvoorbeeld werkzaamheden met een klein, maar nog steeds positief resultaat pas te stoppen nadat de verrekenbare verliezen zijn verrekend.
Mocht je na het lezen van Verrekenbare verliezen bij een belangenwijziging in de B.V. nog vragen hebben, twijfel dan niet en neem contact met ons op.
@tvdw
Terug naar overzicht